Společnost ProLogis postaví další distribuční centrumPrvní distribuční centrum na Středním východě vybuduje společnost v novém areálu Dubai Logistics City ( DLC), který leží necelých 20 minut od přístavu Jebel Ali a budoucího mezinárodního letiště Dubai World Central.Dubai Logistic City je vládou podporovaný projekt územního rozvoje městského útvaru nazvaného Dubai World Central, které po dokončení bude fungovat jako logistické centrum pro Střední Východ, Indii, Afriku a Společenství nezávislých států.

Projekty v DubaiPalm Islands – je projekt uměle vytvořených ostrovů, který byl vyhlášen v 90. letech tehdejším korunním princem a současným předsedou vlády SAE a vládcem emirátu Dubai  šejchem Mohammed bin Rashid al Maktoumem. The World – projekt umělých ostrovů, které společně vytvoří podobu mapy světa. Dubai World Central – projekt dopravní infrastruktury. Na ploše 140 km 2 v blízkosti Jebel Ali Port a Free Zone vzniká šest integrovaných zón, z nichž nejdůležitější je nové letiště, které bude se svou kapacitou 120 mil. cestujících a 12 mil. tun leteckého karga největším na světě ( v současné době je Atlanta 80 mil. cestujících ). Další části komplexu představuje také Logistics City.

Společnost ProLogis je největším světovým poskytovatelem distribučních zařízení a služeb. Sídlo společnosti je v Denveru ve státě Colorado. Společnost podepsala smlouvu na projekt nového logistického centra v Dubai se společností Aramex a po dokončení stavby nabídne prostory o rozloze 74 100 metrů čtverečních.

Další články z IZDoprava.cz