Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Řidiči využívají nově rekonstruovaný průtah Nýrskem
Od 15. října 2007 mohou řidiči zkoušet novou  silnici II/190 a opravený most. Silnice spojuje Železnou Rudu, Nýrsko a Českou Kubici a má velký význam pro regionální dopravu. FOTO v článku.Stavba byla realizována od září 2006 do září 2007 a byla rozdělena do dvou etap z důvodů uzavírek místních komunikací. Před započetím stavby byly provedeny rekonstrukce inženýrských sítí.

 Silnice II/190 - Nýrsko Silnice II/190 - Nýrsko, opravený most

Stavební práce zahrnovaly rekonstrukci vozovky, rekonstrukci mostu přes Úhlavu, výstavbu parkovacích stání, chodníků a zpevněných ploch, řešení odvodnění komunikace a úpravu zeleně. Celková délka rekonstruovaného úseku je 1283,50 metrů.

Celkové náklady na rekonstrukci činily 35 mil. Kč – z toho 15,5 mil. Kč bylo z rozpočtu Plzeňského kraje v roce 2006 a 19,5 mil. Kč bylo z krajského rozpočtu v roce 2007. Náklady na rekonstrukci inženýrských sítí ve výši 25 mil. Kč a náklady na výstavbu chodníků, parkovacích stání a zpevněných ploch ve výši 9 mil. Kč uhradilo z rozpočtu město Nýrsko.

Most byl postaven v roce 1928 a svoji únosností nesplňoval požadavky na současné zatížení provozu. Před opravou vykazovala stavba nedostatky spojené s narušením hydroizolace a opravu si žádaly i opěrné a nábřežní zdi. Oprava mostu spočívala v sanaci nábřežních zdí a v sanaci pohledové betonové desky. Dále bylo provedeno zesílení mostní desky včetně hydroizolace, betonové římsy, nové zábradlí a dilatace přechodových oblastí. Oprava proběhla během 3 měsíců za částečného provozu pro chodce.

Opravy chodníků probíhaly současně s rekonstrukcí vozovky a mostu. Při úpravě chodníků a zpevněných ploch bylo využito několik materiálů. V okolí mostního objektu je povrch z kamenných kostek. V okolí autobusového nádraží a školy je povrch ze zámkové dlažby a ve vilové části města je povrch ploch z asfaltového betonu.

Silnice II/190 - Nýrsko

Autor projektu rekonstrukce:  projekční kancelář Ing. Daniely Škubalové

Realizaci rekonstrukce silnice zajistila f. Meliorace a.s.Žarošice se  subdodavatelem Lesní stavby s.r.o. Nýrsko

Výstavbu chodníků, parkovacích stání a opravu mostu realizovala firma Strabag, a.s.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.