Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Kraj Vysočina a Dolní Rakousy plánují zlepšení dopravního propojení .
Na obou stranách se plánují dopravní stavby, které výrazně zlepší kvalitu dosavadních komunikací  i obnovu železničního propojení s rakouskou obcí Fratres. Kraj Vysočina spolu s Jihočeským krajem požádaly o dotaci na zpracování projektové dokumentace z evropského fondu  Interreg III A.

Součástí záměru většího silničního propojení kraje Vysočina a Dolního Rakouska je  otevření nového silničního hraničního přechodu v Jihočeské obci Hluboká. Kraj chce dál zlepšit silniční spojení ze Svitavska přes Bystřice nad Pernštějnem, Velké Meziříčí, Třebíč, Moravské Budějovice až do rakouské obce Raabs an der Thaya. V posledních letech investoval kraj do spojky mezi Velkým Meziříčím a Třebíčí. Náklady na obchvaty měst a obcí dosahují takřka půl miliardy korun. V Moravských Budějovicích se postaví s využitím dotace EU i nová okružní křižovatka  za 13 milionů korun.

Na obnovu železničního propojení mezi Kostelcem u Jihlavy, jihočeskými Slavonicemi a rakouskou obcí Fratres si budeme muset ještě nějaký čas počkat. Největší objem prací je na rakouské straně.

Výraznější zlepšení propojení oblastí kraje Vysočina a  Dolní Rakousko se očekává v horizontu 10 – 20 let.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.