Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V Chebu zavádí Senior dopravu
Cheb se tak zařadí mezi města, která se snaží řešit komplikované  dopravní možnosti seniorů a držitelů průkazů  ZTP a ZTP/P. Od května letošního roku zavádí město  zkušební provoz cenově výhodné dopravy pro seniory a zdravotně postižené spoluobčany.

Cesta na úřady či k lékaři je bude stát pouhých 20 korun. Takzvanou Senior dopravu bude zajišťovat pan Stredný, který v Chebu provozuje taxislužbu Hallo taxi. Službu město zavádí zkušebně od května do září s tím, že po uplynutí této doby bude provoz a zájem veřejnosti vyhodnocen. Zájem již potvrdili členové Klubu seniorů. Službu mohou využívat vedle seniorů nad 65+ také držitelé průkazů  ZTP a ZTP/P.

Podmínkou je trvalé bydliště v Chebu (lokality, kterých se služba týká, jsou vymezeny v příloze této zprávy). Zájemci si mohou na odboru sociálních věcí a zdravotnictví zařídit průkazku, ke které dostanou na každý měsíc kupon na maximálně deset jízd. Za jednu cestu zaplatí dvacet korun. Město dopravci bude doplácet za každou jízdu třicet korun. Senior dopravu si je možné objednat od pondělí do pátku od 6.30 do 16 hodin na lince 727 962 000. Je třeba si jízdu pokud možno zarezervovat třeba dva dny předem, nebo bude dobré zavolat s určitým předstihem.

 

Další informace najdou zájemci  na: http://www.cheb.cz/vismo/zobraz_dok.asp?id_ktg=34796&n=senior-doprava-cheb&archiv=0&p1=56282

 

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.