Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

České dráhy plánují zvýšit počet bezbariérových spojů
V jízdním řádu pro rok 2015 je o 208 spojů pro bezbariérové cestování více, než v předchozím roce. Více garantovaných bezbariérových vlaků je v dálkové i v regionální dopravě. Nově se dostanou vozíčkáři například do motorových rychlíků mezi Libercem a Ústím nad Labem a podstatně se rozšiřuje jejich počet také na lince z Prahy přes Havlíčkův Brod do Brna a z Brna přes Přerov do Ostravy a Bohumína. Téměř ve všech spojích na těchto důležitých rychlíkových linkách budou zařazeny multifunkční bezbariérové vozy. Jedná se o moderní vagóny s klimatizací nebo s el. zásuvkami 230 V pro napájení drobné elektroniky cestujících.

Zcela nově budou zavedeny garantované bezbariérové spoje v Jihomoravském kraji na regionální lince S 2 z Březové nad Svitavou přes Letovice a Blansko do Brna a dále do Křenovic. To je možné díky nasazení moderních nízkopodlažních a klimatizovaných souprav RegioPanter.   Více garantovaných bezbariérových regionálních spojů vyjede také na dalších tratích, například z Žatce do Mostu, mezi Mostem a Chomutovem, a také z Karlových Varů do Potůčků.

První bezbariérové spoje zavedly ještě bývalé Československé státní dráhy (ČSD) už před rokem 1989. Vysoké tempo v zavádění bezbariérových spojů ale nastoupilo po roce 2005 v souvislosti s rozsáhlou modernizací vozidlového parku. V letech 2006/2007 byl počet bezbariérových spojů celkem 607. V následujících letech se počet těchto spojů neustále zvyšoval a na přelomu let 2013/2014 je tento počet už 4404.

Zdroj: ČD

 

 

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.