Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Cvičné hřiště je součástí nově dokončeného vzdělávacího centra v Olomouci
V úterý 21.8.2012 byla slavnostně zakončena stavba vzdělávacího centra pro slabozraké s kapacitou více než 100 žáků v Olomouci – Hejčíně. V centru je školka pro 15 dětí, základní škola, internát s jídelnou, tělocvična a venkovní cvičné hřiště. Děti zde mohou nacvičit různé modelové situace, plynoucí z běžného života slabozrakých.Centrum má vlastní trafostanici a dále jsou zde také parková stání, sklady kol a zahrádky pro žáky.

Myšlenka vybudovat nové vzdělávací centrum je ještě starší než Olomoucký kraj, ale stavbu se podařilo zahájit teprve v minulém roce. Ve škole může být vzděláváno až 102 žáků, o které se stará 27 pedagogů. Centrum sídlí v několika objektech. V prvním z nich je v 1. nadzemním podlaží umístěno vedení školy, kabinety učitelů, speciální pedagogické centrum, šatny a v levé části mateřská školka pro celkem 15 dětí. Ve 2. podlaží jsou učebny výpočetní techniky, jazyků a přírodních věd, cvičné kuchyňky a knihovna. Ve 3. podlaží je audiovizuální a hudební sál pro 100 osob, kabinety hudební výchovy a technické zázemí.

První část objektu plynule navazuje zastřešeným dvoupodlažním koridorem na jeho další prostory, kde jsou ve dvou spodních patrech umístěny univerzální učebny pro cca 7 – 10 žáků s kabinety a hernami. Třetí podlaží je technické.

Vedle školy je internát s jídelnou. V přízemí budovy je jídelna pro žáky a učitele s kapacitou 150 dovezených jídel a zázemí jídelny (kuchyň, sklady). V druhé části je společenská místnost a tři pokoje pro žáky. Ve 2. nadzemním podlaží je 5 pokojů, včetně sociálního zařízení. V objektu může být ubytováno až 29 osob. Internát je spojovacím zastřešeným koridorem propojen se zázemím tělocvičny (šatny, sociální zařízení, sklady a kabinet). V zadní části objektu je kotelna a strojovna vzduchotechniky. Tělocvična je určena pro tenis, volejbal, basketbal, badminton, goalbal (míčový sport pro dvě tříčlenná družstva, zpravidla nevidomých a slabozrakých) a je zde také lezecká stěna a další sportovní pomůcky.

Součástí zakázky byla vedle stavebních prací také dodávka veškerého interiérového vybavení, včetně informačního systému. Výstavba centra byla zahájena v lednu 2011 a do provozu bude centrum uvedeno již v září. Investorem stavby, jejíž celkové náklady dosáhly částky 250 miliónů korun, byl Olomoucký kraj. Generální dodavatelem byla firma ŽPSV a.s.

 

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.