Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Nejen pro vozíčkáře je určena nová bezbariérová mapa
Ukázka mapy bezbariérové trasy

Jednou z možností, jak bořit bariéry v myšlení lidí a současně informovat o možnostech bezbariérového pohybu jsou bezbariérové mapy umístěné na internetových stránkách. Bezbariérovou mapu na jdeme na stránkách měst Pardubice, Plzeň, Český Krumlov, Olomouc, Brno, České Budějovice a nově se mezi tato města zařadilo i Ústí nad Labem, kde se bezbariérová mapa vytváří jako součást projektu doprava v rámci programu Civitas Archimédes.

K vytváření speciálních webových stránek se město zaměřilo na propojení městské hromadné dopravy, cyklistické dopravy i bezbariérové dopravy spolu se zájmovými objekty prostřednictvím vizualizace.Vznikly tak internetové mapy, které  zájemci přiblíží skutečnou situaci na zvolených trasách a v objektech pomocí videa a fotografií. Vizuální vjemy pak dle potřeby doplní o textové informace a získají tak přehled o možnostech dostupnosti daného objektu a orientují se dané situaci. To vše je velice důležité pro rozhodování a plánování pohybu zejména pro osoby s omezenou schopností pohybu a také pro turisty.

V současné době obsahují  webové stránky nazvané „Bezbari“  vybrané objekty a bezbariérové trasy spojující objekty s MHD nebo parkovacím místem pro invalidy. Ve fázi zpracování jsou databáze dalších vybraných objektů. Po dokončení bude bezbariérová mapa užitečným  pomocníkem pro občany i návštěvníky města Ústí nad Labem. Současně získá vedení města maximální přehled o bezbariérovosti komunikací a veřejných prostor a mapa tak poslouží jako jeden z podkladů pro plánování dalších stavebních úprav. Ve své podstatě je bezbariérová mapa základem pro pasport bezbariérových objektů a tras v obci. Tento pasport může bát dále doplňován o další údaje dle požadavků správce. 

Pro Ústí nad Labem realizoval mapové aplikace Ing. Petr Borový, který se svou  firmou  Melies s.r.o zajistil  technické pasporty komunikací, dopravního značení a dalších objektů pro řadu měst a obcí ČR.

 Odkaz na mapu Bezbari Ústí nad Labem  http://bezbari.usti.cdsw.cz

 Firma melies s.r.o – www.melies.cz

 

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.