Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Masarykovo náměstí v centru Jihlavy čeká bezbariérová úprava
Od července do konce října letošního roku budou postupně odstraňovány bariéry komplikující pohyb tělesně  a zrakově postiženým osobám. Město připravuje i další úpravy a počítá se s nákupem nízkopodlažních vozidel pro MHD.

Úpravy se budou týkat především přechodů pro chodce.  Na osmi místech na ulicích ústících na náměstí budou tzv. zvýšené přechody. Dále budou zvýšené přechody u pošty a dalších vybraných místech. Pro snížení rychlosti projíždějících vozidel budou  ve vybraných místech na komunikacích umístěny retardéry. Další úpravy se týkají snižování obrubníků v místech přechodů a umístění naváděcích pruhů z barevně a tvarově odlišné dlažby. Na budově radnice se připravuje umístění elektronického zařízení, které vysílá signál pomáhající nevidomým při orientaci na náměstí.

Cena úprav ve výši 3 865 000 korun vzešla z výběrového řízení, které vyhrála firma SYNER VHS Vysočina.¨Město počítá dále s dalšími úpravami  a má připraveno řešení odstraňování bariér v rámci celého města. Na práce na náměstí navážou rekonstrukce zastávek MHD, kdy v celém městě bude 30 zastávek upraveno pro bezbariérově nastupování do nízkopodlažních vozidel MDH. Dopravní podnik připravuje nákup nových nízkopodlažních vozidel a do roku 2012 počítá s kompletním vybavením vozového parku nízkopodlažními vozidly.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.