Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

Barum Czech Rally Zlín oslaví v roce 2018 pětatřicetileté spojení s mezinárodním šampionátem Mistrovství Evropy v rally

V šampionátu FIA ERC patří k dlouhodobým stálicím a v osmidílném kalendáři jí byl pro příští rok přidělen osvědčený termín na konci letních prázdnin – pojede se od 24. do 26. srpna 2018. Barum rally se bude držet formátu z posledních let.

Páteční dopoledne bude patřit kvalifikační zkoušce, odpoledne pak v centru Zlína proběhne slavnostní start následovaný večerní speciálkou v nedalekých ulicích. Sobota a neděle pak nabídne dvě stovky kilometrů známých rychlostních zkoušek.

Barum rally bude v roce 2018 kromě hlavní kategorie ERC zařazena také do juniorského evropského šampionátu, který rok co rok získává na kvalitě a prestiži. Podobně jako v roce 2017 budou pro juniory vypsány dvě kategorie U27 a U28 a součástí všech soutěží ERCJ znovu bude účastnický kurs Junior Academy. Zlín přivítá také účastníky domácího Mistrovství České republiky v rally. Mimo to do své druhé dekády vykročí Star Rally Historic, která se pojede jako podnik českého mistrovství historických automobilů.

„Návštěvníci se samozřejmě opět mohou těšit na spoustu doprovodných akcí. Letos jsme například v rámci zážitkového programu nabídli jízdy se Seppem Wiegandem ve Škodě Fabii S2000, což mělo velký ohlas, zajímavé taháky chystáme i na městskou rychlostní zkoušku,“ doplňuje informace Ing. Jan Regner, zástupce ředitele Barum Czech Rally Zlín.

Zdroj: BCRZ


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,23137 s | počet dotazů: 172 | paměť: 58768 KB. | 02.12.2021 - 23:18:04
X