Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

Autobusové nádraží v Praze má novou odbavovací halu.

Na Florenci byla ve středu 17.6.2009 uvedena do provozu odbavovací hala, která nabízí cestujícím základní služby spojené s cestováním. FOTO v článku.Nová budova zabírá plochu 1098 metrů čtverečních a celkové náklady na její stavbu překročily 70 milionů korun.  V nové hale naleznou cestující 20 pokladen, infocentrum a velkoplošnou obrazovku. Dále je zde úschovna zavazadel a tři prodejny rychlého občerstvení. Nová hala je klimatizovaná a je vybavena bezpečnostním kamerovým systémem. K vybavení patří bankomaty a navigační zařízení pro nevidomé. Kuřáci si v nové hale nezakouří! Je jim vyhrazen „kuřácký koutek“ před halou vedle schodiště do podchodu.

Praha - nová hala - autobusové nádraží Florenc Praha - autobusové nádraží Florenc 

V porovnání s plochou autobusového nádraží se zastávkami působí objekt nově. Budova má velké prosklené plochy a barevně je neoslňuje. Celkem zapadá do posmutnělého prostoru v okolí nádraží. K budově ústí jedno se schodišť do podchodu a propojení na trasy metra. Před nádražím se buduje parkoviště pro osobní automobily. Autorem návrhu odbavovací haly je brněnský architektonický ateliér Hrůša a spol.

Nečekejme od nové haly zázraky. Je to účelná stavba, která nijak nenarušuje okolí ale ani ničím nezaujme. Škoda! V Praze se asi autobusové dopravě a s ní spojeným službám moc „nefandí“. Nové hale totiž něco schází! Nedává moc naděje, že se centrální autobusové nádraží v Praze na Florenci stane v blízké budoucnosti moderním dopravním centrem! Pro porovnání doporučujeme čtenářům články:

Stavba autobusového nádraží v Hradci Králové a v Českých Budějovicích.

Praha - autobusové nádraží Florenc

 

Slideshow fotek


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,32407 s | počet dotazů: 167 | paměť: 26802 KB. | 30.07.2021 - 16:54:16
X