Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V Ostravě budou jezdit doubledeckery
Dva nové dvoupodlažní autobusy s pohonem na CNG dorazily do paskovského závodu společnosti Scania, která po všech nezbytných úpravách dodá tato nová vozidla Dopravnímu podniku Ostrava (DPO). DPO se tak stane vůbec prvním městským dopravcem v České republice, který bude dvoupodlažní autobusy provozovat na běžné lince. Doubledeckery budou do plného provozu nasazeny na podzim. Budou jezdit o prázdninách, víkendech a českých i polských státních svátcích na lince mezi ZOO a DOVkou. Pro všední dny je budou nasazeny i na jiných linkách nebo budou k dispozici i pro objednávkovou dopravu.

Doubledeckery jsou 4 metry vysoké a 12,3 metry dlouhé. Počet míst k sezení je 68 osob (13 míst v dolním podlaží a 55 míst v horním podlaží). Busy mají klimatizované spodní podlaží, vč. stanoviště řidiče, s mechanickou plošinou pro invalidní vozík a s Wi-Fi připojením v obou podlažích. Za každý autobus zaplatí DPO necelých 14,5 milionů korun. Doubledeckery nyní čekají v paskovském závodě Scania dokončovací práce, spočívající především v instalaci palubních, odbavovacích a kamerových systémů, a homologační proces pro provoz nového vozidla na silničních komunikacích. DPO si převezme hotová vozidla přibližně za dva měsíce.

Zdroj: DPO

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.