Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Ve Francii proběhne stávka dopravců
U nás občas jezdí Mikuláš s čertem MHD, ve Francii to vidí jinak. MZV ČR informuje, že na den 5. prosince 2019 je vyhlášena ve Francii generální stávka všech dopravců veřejné hromadné dopravy (vlaky, autobusy, tramvaje a linky metra).  Není vyloučeno, že se mezi stávkujícími mohou vyskytnout skupiny podněcující k násilí.  Postižená budou zejména velká města (zejm. Paříž či Marseille).

Vzhledem ke skutečnosti, že stávka byla vyhlášená jako časově neomezená, lze předpokládat, že bude probíhat i následující dny, možná týdny. Obtíže ve veřejné hromadné dopravě zároveň mohou sekundárně ovlivnit i řádné fungování státní správy, ale i dalších institucí.

MZV ČR doporučuje plánovat pobyt ve Francii s ohledem na tuto situaci a na místě sledovat aktuální zpravodajství. Aktuální informace o dopravní situaci v Paříži lze sledovat webové stránce www.ratp.fr.

V případě nouze je možné kontaktovat konzulární pohotovost Zastupitelského úřadu v Paříži na telefonním čísle +33 6 07 764394.

Zdroj: MZV ČR

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.