Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Dopravu na silnici 1/3 nedaleko Bystřice u Benešova komplikují neposlušní řidiči nákladních vozů
V současné době probíhá rekonstrukce povrchu silnice 1/3 ve směru od Bystřice až k tzv. Tomickému esíčku. Doprava ve směru Praha-Tábor je standardně vedena po silnici 1/3, doprava ve směru Tábor-Praha je vedena po objízdné trase vedoucí na Tomice, Ouběnice a Bystřici a je určena pouze pro vozidla do 3,5 t, 3,5 m výšky a autobusy. Objízdná trasa vede po úzkých silničkách a malými obcemi, kde často nejsou chodníky podél vozovky. Pro nákladní vozidla nad 3,5 t byla stanovena objízdná trasa, která vede od sjezdu na silnici 1/18 ve směru na Sedlčany a dále na silnici R4 ve směru na Příbram.

Někteří  řidiči nákladních automobilů však nerespektují zákaz vjezdu vozidel nad 3,5 t a vjíždějí tam, kde je to zakázáno. Často je to důsledek toho, že řidiči se neřídí výhradně navigací a nerespektují aktuální dopravní značení. Pokud řidiči pravidla poruší, musí počítat s tím, že za toto jednání mohou být postiženi.

Policisté na bezpečnost a plynulost provozu v těchto místech průběžně dohlížejí a nákladní vozidla se snaží odklánět. Pokud ale zjistí, že řidič zákaz vjezdu nerespektoval, řeší s ním toto jednání jako přestupek.

Dopravní omezení v těchto místech je platné od 20. března a potrvá až do 7. června letošního roku.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.