Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Ukrajina vyhlásila výjimečný stav
V souvislosti s událostmi v oblasti Azovského moře vyhlásila Ukrajina na části svého území výjimečný stav, který platí 30 dnů od 9.00 hod. 28. 11. do 27. 12. 2018. Nevztahuje se na celé území Ukrajiny, ale jen na Doněckou, Vinnyckou, Luhanskou, Sumskou, Charkovskou, Chersonskou, Černihivskou, Mykolajivskou, Oděskou a Záporožskou oblast, které přiléhají k ruské hranici, pobřeží Černého a Azovského moře a separatistickému území v Moldávii (tzv. Podněstří).

V souladu se zákonem „o právním režimu výjimečného stavu“ mají ukrajinské orgány na výše uvedeném území řadu pravomocí, včetně např. možnosti omezit pohyb osob. Dá se předpokládat zvýšená činnost bezpečnostních složek. Zatím není jasné, v jaké šíři budou jednotlivá ustanovení uvedeného zákona aplikována. Žádná rozhodnutí v tomto směru nebyla v tuto chvíli zveřejněna. Doporučujeme sledovat webové stránky Ministerstva zahraničních věcí ČR a Velvyslanectví ČR v Kyjevě, kde budou relevantní informace průběžně doplňovány.

Zdroj: MZV

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.