Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Silnice I/3 v úseku Ševětín-Borek bude dočasně uzavřená
Výstavba jihočeské dálnice D3 v úseku Ševětín – Borek pokračuje a práce si vyžádají uzavření stávající I/3  s převedení dopravy na objízdnou trasu. Stane se tak v termínu 7. – 21. srpna 2018. V uvedeném termínu bude kompletně vymezen provoz na stávající silnici I/3 mezi Ševětínem a Borkem. Ve stejném termínu budou v rámci samostatné zakázky pro Správu a údržbu silnic Jihočeského kraje probíhat práce na křižovatce Hluboká nad Vltavou x Lhotice (II/146). Řidiči budou muset vyžívat objízdnou trasu po silnici II/603. Objízdná trasa bude vyznačena.

„Vymezení dopravy ze silnice I/3 dojde z důvodu výstavby chrániček pro inženýrské sítě pro budoucí odpočívku Chotýčany. Dané práce vyžadují realizace odstřelu horniny do hloubky až 5,5 m v okolí dálnice a také uložení chrániček pod povrchem budované části dálnice a stávající I/3,“ sdělila Iveta Štočková, tisková mluvčí EUROVIA CS. K odklonění provozu na objízdné trasy bylo přistoupeno z bezpečnostních důvodů.

Výstavba dálnice D3 v úseku Ševětín – Borek začala v dubnu 2017. V letošním roce bude dokončena nová polovina dálnice vedle stávající I/3, po které je veden provoz. Následně dojde k přesunutí provozu na nově vybudovanou polovinu dálnice a stávající trasa I/3 bude přebudována do dálničních parametrů. Úplné dokončení stavby je naplánované na jaro 2020. Výstavbu D3 Ševětín – Borek provádí EUROVIA CS pro ŘSD ČR.

Zdroj: EUROVIA CS

 

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.