Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Do Husitské ulice v Praze 3 se ve směru do centra vrací provoz
Od pondělí 1. října 2018 se do Husitské ulice vrátí provoz ve směru do centra. Rekonstrukce této důležité dopravní tepny v úseku mezi ulicí Trocnovskou a Tachovským náměstím v délce 650 metrů začala 12. března a její zprůjezdnění v obou směrech je naplánováno na 25. listopadu 2018. I poté ovšem budou pokračovat dokončovací práce, především dodláždění chodníků.

„Jsem rád, že můžeme v předstihu ulici zprůjezdnit alespoň ve směru do centra, a to nejen pro autobusy MHD, ale i pro osobní automobily, jak jsem sliboval v průběhu celé stavby,“ uvedl Petr Dolínek, náměstek primátorky pro dopravu, a dodává: „Chtěl bych poděkovat všem investorům i jejich dodavatelům, že dělají maximum, aby se na místo mohla vrátit doprava, protože se jedná o zásadní dopravní tepnu v centrální části Prahy.“

„Zvolili jsme směr do centra, protože víme, že zvláště v ranní špičce je pro řidiče tato komunikace velmi využívána, zatímco odpolední špička není tak intenzivní a řidiči navíc mají k dispozici více objízdných tras, jak se z centra dostat. Potřebujeme ještě zachovat prostor pro probíhající rekonstrukci chodníků a pro pohyb pěších, proto bude zatím provoz jen jednosměrný,“ dodává Petr Smolka, generální ředitel TSK.

V rámci rekonstrukce bylo změněno uspořádání Husitské ulice. Velký důraz byl kladen na vyšší bezpečnost chodců a nové přechody jsou s dělicím ostrůvkem a novým osvětlením. Upraveny jsou také zálivy zastávek autobusů. Součástí je i úprava stávajících křižovatek a kompletního odvodnění komunikace. Instalováno je také nové veřejné osvětlení. Byly vytvořeny parkovací zálivy z žulové dlažby se shodnou výškou v úrovni vozovky a parkovací pruhy pro zachování možnosti parkování rezidentů a abonentů a pro návštěvnická stání.

Zdroj: TSK Praha

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.