Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V Českých Budějovicích zahájila provoz nová autobusová linka
Od dnešního dne zahajuje provoz nová autobusová linka 24 spojující parkoviště  P+R na severním okraji Jírovcovy ulice a historického centra města. Mimo to však vytváří obsluhu nového území veřejnou dopravou, a to v téměř celé ose Jírovcovy ulice a zejména v samotném historickém centru v Krajinské ulici a na náměstí Přemysla Otakara II. Linka 24 je vedena ulicemi Jírovcova, J. Š. Baara, 28. října a Krajinská na náměstí Přemysla Otakara II. Zpět pak ulicemi Krajinská, 28. října, B. Smetany, Jírovcova, Nádražní. Všechny zastávky v trase linky jsou nově zřízené a nesou názvy: Parkoviště Jírovcova, Nerudova, Fráni Šrámka, J. Š. Baara, Krajinská, Piaristická, Náměstí Přemysla Otakara II .

Linka bude v provozu v pracovních dnech od 6:00 do 20:30, v celodenním intervalu 10 minut. Přeprava všech cestujících na lince 24 je bezplatná.

V Českých Budějovicích tak vzniká to, co je v moderních evropských městech běžné a osvědčené – veřejná doprava na hlavním náměstí i vedení trasy linky MHD v přirozené trase pěší zónou. Přestože tento krok provází v našem městě řada emocí, nejedná se o nic samoúčelného, ale o součást efektivního řešení udržitelné městské mobility. V roce 2018 pak vystřídají autobusovou linku 24 nové moderní elektrobusy , jež budou v rozšířených trasách spojovat náměstí Přemysla Otakara II. mimo jiné i s českobudějovickým nádražím. Tím dojde k propojení moderního systému MHD s odkazem na tradici a historii, neboť právě toto spojení zajišťovala vůbec první tramvajová linka už v roce 1909.

Zdroj: DP ČB

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.