Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V Českých Budějovicích budou osazovány květnaté pásy
V dobách před revolucí byly části města České Budějovice pravidelně osazovány letničkovými záhony a cibulovinami, které měly velmi pozitivní vliv na vzhled městských parků a veřejných prostranství. Vzhledem k tomu, že letničkové výsadby a cibuloviny jsou dosti finančně náročnou záležitostí, tento trend postupně z  parků zmizel. Jednou z možností oživení intravilánu obce jsou květnaté pásy či květnaté louky.

Na podzim roku 2016 se odbor životního prostředí, s katedrou botaniky PřF JU, rozhodl  založit květnaté pásy v parku Stromovka. V současné době jsou provedeny výsevy, které by měli přes sezónu 2017 vzejít a vytvořit základy porostů. V další sezóně by již měli květnaté pásy kvést téměř po celou sezónu. Pro výsevy se používá regionální směs bylin, která má kromě estetického efektu také dopad na zlepšení dostupnosti potravy a úkrytů pro mnoho živočichů.

Směs semen  dodala společnosti Rieger – Hofmann GmbH   http://www.rieger-hofmann.de/home.html

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.