Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V Centru Ostravy zkomplikuje dopravu oprava Českobratrské uliceOd soboty 13. května 2017 bude v úseku mezi ulicemi Sokolská třída a Nádražní uzavřena ulice Českobratrská. Čeká ji rozsáhlá rekonstrukce, která počítá s opravou inženýrských sítí, včetně vodovodu, kanalizace a plynovodu. Kvůli pracím bude zcela vyloučena automobilová doprava a změnám se nevyhne ani městská hromadná doprava.

Rekonstruována bude také vozovka a chodníky, počítá se s vybudováním nových zastávek městské hromadné dopravy a přechodů pro chodce. V době oprav nebude v obou směrech fungovat zastávka Husův sad, která bude přemístěna na zastávku Konzervatoř. Po rekonstrukci budou zastávky MHD nově posunuty k Husově ulici a bude na ně navazovat přechod pro chodce se světelnou signalizací.

Dopravu v Českobratrské ulici čeká několik výluk. Hned první výluka MHD je naplánována na víkend 13. a 14. května. V celé trase budou trolejbusy nahrazeny náhradní autobusovou dopravou, která bude jezdit odklonem po ulici Nádražní – 30. dubna – Sokolská třída. Bude se pracovat na úpravách trolejového vedení, které bude přeloženo na jednu stranu a trolejbusy tak budou od pondělí 15. května jezdit kyvadlově. Další výluka bude o prázdninách, kdy po Českobratrské nebude MHD jezdit vůbec, místo nich budou jezdit autobusy.

Pro automobilovou dopravu platí úplná uzavírka, a to od 13. května až do 31. října 2017 s vyznačenými objízdnými trasami. Pro pěší bude provoz zachován. V místě výkopů budou provizorní lávky, stejně tak bude zajištěn i přístup k nemovitostem.

Zdroj: MO

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.