Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Silnice přes Brtnici je uzavřená
Plánovaná modernizace silnice II/405 v úseku průtah Brtnicí zcela uzavřela tuto část spojnice Jihlava – Třebíč už od pondělí 15. Května 2017. Objízdná trasa pro osobní dopravu vede z Brtnice po silnici II/403 směr Stonařov, za Jestřebím po II/402 směr Kněžice a dále na Zašovice obousměrně. Zdržení oproti obvyklé trase nezabere déle než deset minut.

Objízdná trasa nákladní dopravy je ze směru Jihlava – Brtnice odkláněna na objízdnou trasu už v Jihlavě. Automobily v rozmezí 7,5 – 16 tun budou do Třebíče navedeny po I/38, ve Stonařově se napojí na II/402 a přes Kněžice se zpět vrátí na II/405, po které dojedou do Třebíče. Automobily nad 16 tun budou do Třebíče navedeny po I/38 až do Moravských Budějovic, dále po II/152 do Jaroměřic n/R a po II/360 do Třebíče (tato objízdná trasa je shodná s objížďkou pro akci I/23 Bráfova třída v Třebíči). Důvodem je neúnosný most mezi Kněžicemi a Zašovicemi, který má výhradní zatížitelnost pouze těch zmiňovaných 16 tun. Obě objízdné trasy pro těžkou dopravu jsou vedeny obousměrně.  Uzavírka potrvá do podzimu letošního roku.

V případě frekventované spojky II/405 mezi Jihlavou a Třebíčí bude stavebně řešen rizikový úsek na výjezdu z Brtnice směr Třebíč v délce 0,83 km. V rámci rekonstrukce silnice dojde k výměně celé konstrukce vozovky, úpravě jejího směrového a výškového řešení včetně rekonstrukce opěrných zdí a vybudování nové zárubní gabionové zdi. Cena stavební prací se vyšplhá přibližně na 35 miliónu korun vč. DPH, které by měly být spolufinancovány z evropských a státních zdrojů v maximální výši 90%. Kraj Vysočina chce konkrétně využít prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu Evropský fond pro regionální rozvoj.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.