Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Plzní projede Convoy of Liberty a budou je provázet dopravní omezení pro MHD i silniční dopravu!
Přes 200 kusů vojenských historických vozidel a techniky vyrobené do roku 1945 v USA, Kanadě a Velké Británii, ale i některá vozidla reprezentující Československou samostatnou obrněnou brigádu nebo současnou americkou armádu projedou v Plzni v koloně Convoy of Liberty. Konvoj svobody vyjede 7. května 2017 v 11 hodin ze Sukovy ulice po trase Klatovská třída, sady Pětatřicátníků, Tyršova ulice. Veteráni s prvními 60 vozidly konvoje budou pokračovat na náměstí Republiky přes sady 5. května, kde setrvají do 14 hodin.

V čele konvoje se objeví tanky Sherman, Jackson a Stuart, obrněné průzkumné šestikolky M8 Greyhound, vozy Dodge nebo samohybná houfnice Sexton, která se v Plzni představí poprvé. Z džípů návštěvníky oslav pozdraví američtí i belgičtí veteráni. Součástí kolony bude 15 vozů reprezentujících Československou samostatnou obrněnou brigádu, mezi nimi Ford Canada, Bedford, Fordson a Austin Tilly. Současná americká armáda se představí dvěma průzkumnými vozidly Stryker. Mimo konvoj si mohou návštěvníci techniku prohlédnout v parku za OC Plzeň Plaza a v Proluce, kde se budou po celou dobu slavností prezentovat kluby vojenské historie. Nad konvojem přeletí v 11:30 hodin letouny Armády České republiky.

Dopravním omezením v silniční i městské dopravě.

V neděli 7. května, kdy Klatovskou třídou projede Convoy of Liberty, bude tato silnice v úseku ulice U Trati – Rondel včetně výjezdů z bočních ulic obousměrně zavřena v čase od 9 do 13 hodin. O hodinu déle, tedy od 10 do 13 hodin neprojedou auta ani úsekem Majerova – ulice U Trati, také včetně výjezdů z bočních ulic. Po celou dobu konání konvoje budou mít auta omezený provoz také v příjezdových komunikacích na Klatovskou třídu.  Od 8 hodin bude uzavřena Sukova ulice, kde se řadí vozidla konvoje, až do doby jeho odjezdu. Poslední tramvaje projedou sady Pětatřicátníků zhruba v 10:10 hodin. Poté bude přerušen provoz tramvajových linek číslo 1, 2 a 4, které se opět rozjedou, a to postupně po projetí kolony. Všechny přerušené tramvajové linky budou nahrazeny podle možností autobusovou dopravou. Trolejbusy číslo 11, 12, 15, 16 a 17 budou v trase přes Klatovskou odkloněny. U autobusů se omezení bude týkat linek 20, 27, 28, 34, 35, 41 a 57. Do 11 hodin mohou pěší projít na přechodu u památníku Díky, Ameriko! a na přechodu v sadech Pětatřicátníků u Velké synagogy.

Organizátoři doporučují návštěvníkům, aby v době Convoy of Liberty v maximální možné míře omezili příjezd osobním vozem do centra a využili městskou hromadnou dopravu. Další upozornění se týká přeletu armádních letounů, pro nějž je povolena nejnižší možná letová výška a je třeba počítat se zvýšenou hlučností.

 

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.