Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Na společném jednání vlády a zástupců Svazu měst a obcí byly na programu dotace na opravy místních komunikací
Vláda se v pondělí 5. června 2017 sešla ke společnému jednání s představiteli Svazu měst a obcí, který je nejreprezentativnější organizací sdružující starosty a primátory. Tématy už čtvrtého společného zasedání byly mj. zvýšení platů zaměstnanců veřejného sektoru, peníze na opravy místních komunikací či problematika převodů nepotřebného majetku státu na města a obce.

Řadu měst a obcí trápí stav místních komunikací. Podle premiéra Bohuslava Sobotky jsou v současné době možnosti státu, jak obcím přispět na jejich financování omezené. Ministerstvo pro místní rozvoj sice připravilo dotační program, ale zájem žadatelů mnohonásobně převyšuje jeho možnosti.  Ze Státního fondu dopravní infrastruktury, který patří pod Ministerstvo dopravy ČR  je možné uhradit jen některé částečné výstavby či modernizace. Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová proto plánuje i pro další rok vypsání dotačního programu, který bude určen zejména pro rekonstrukce komunikací v menších obcích do 3 000 obyvatel, kde se finanční prostředky v obecním rozpočtu na opravy  těžko zajistí.

Na jednání se probírala také otázka převodů nepotřebného majetku státu na města a obce a obráceně i výkupu obecních pozemků ve veřejném zájmu na budování infrastruktury. Obě strany se shodly, že je třeba zamyslet se nad stávajícím stavem legislativy. Bude vytvořena pracovní skupina, která připraví pro budoucí vládu návrh legislativních změn s cílem celý proces zjednodušit.

Zdroj: Vláda CR

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.