Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Na dálnici D1 v úseku Měřín – Velké Meziříčí se od zítřka projedou řidiči bez omezení
Od čtvrtka 16.11.2017 mohou řidiči jezdit po modernizovaném úseku dálnice D1 v úseku Měřín – Velké Meziříčí bez omezení.  Práce na modernizaci dálnice D1 v úseku Měřín – Velké Meziříčí se dostaly ke svému závěru. Na více jak sedm kilometrů dlouhém úseku byl kompletně vyměněn cementobetonový povrch vozovky (vyjma mostů, kde je asfaltový povrch), modernizovány inženýrské sítě a realizováno nové vodorovné i svislé dopravní značení. Dálnice v daném úseku byla rozšířena o 75 cm na obou jízdních pásech. To si vyžádalo rovněž úpravy na mostech, kterých se v úseku 18 dálnice D1 nachází celkem 8. Po polovinách byly mosty většinou demontovány a následně vybudovány nové nosné konstrukce.

Zvláštností daného úseku je km 136,826 až 139,230, kde se veškeré inženýrské sítě nacházejí mimo těleso dálnice, protože zde zůstalo zachováno původní vojenské letiště.

Práce provedlo sdružení firem EUROVIA CS (vedoucí sdružení) – STRABAG pro ŘSD ČR.

Zdroj: EUROVIA CS

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.