Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Ministři dopravy podepsali dohodu o propojení dálnic D3 a S10
Ministr dopravy Dan Ťok se v úterý 17.1.2017 sešel s rakouským ministrem dopravy, inovací a technologií Jörgem Leichtfriedem. Hlavními tématy jednání byla výstavba přeshraničního silničního a železničního spojení obou zemí. Oba ministři pak stvrdili připravenost propojit dálnice D3 a S10.

„Na území Jihočeského kraje probíhá souběžná výstavba čtyř úseků a v přípravě jsou další úseky této důležité liniové stavby. Jihočeská část má být dokončena v roce 2021 a klíčové je pro nás propojení D3 s rychlostní silnicí S10, které jsme dnes stvrdili podpisem dvoustranné mezinárodní smlouvy,“ řekl ministr dopravy Dan Ťok. Dálnice D3 je v současné době nejrozestavěnější dálnicí v České republice, se zahájením středočeské části D3 se počítá až v roce 2024.

V letošním roce budou zahájeny práce na dvou úsecích. Bude to stavba D3 0310/I Úsilné – Hodějovice o délce 7,2 km a D3 0310/II Hodějovice – Třebonín   o délce 12,6 km.

Na trase D3 jsou dále rozestavěné tři úseky:

Veselí nad Lužnicí – Bošilec o délce 5,1 km by měl být dokončen v říjnu letošního roku.

Bošilec – Ševětín o délce 8,1 km.

Borek – Úsilné je úsek o délce 3,2 km. I tady se počítá s dokončením v říjnu letošního roku.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.