Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Letecký den CHEB 2017
Událostí roku 2017 v českém letectví  jsou oslavy 100 let od vzniku prvního vojenského letiště na našem území. Toto letiště bylo v Chebu uvedeno do provozu dne 1. července 1917. Hlavní program oslav proběhne ve dnech 24. a 25. června 2017 coby velký Letecký den s bohatým dvoudenním programem. Kromě toho se budou konat v průběhu roku výstavy, přednášky a další doprovodné akce.

Letecký den bude ukázkou vývoje vojenského letectva v posledních 100 letech s nabídkou maximálního možného množství vojenských letadel od 1. světové války po současnost se zvláštním zřetelem na letouny, které bylo možné v průběhu let vídat právě v Chebu. Součástí akce budou i pozemní ukázky z činnosti jednotek Integrovaného Záchranného Systému, jakož i výzbroje a výstroje Armády České republiky. Jako tradičně bude k vidění vojenská technika klubů vojenské historie.

Letiště Cheb se nachází přibližně dva kilometry východně od města Cheb, u obce Horní Dvory. Letiště leží nedaleko silnice z Chebu do Dřenice u Jesenické přehrady.

Dopravní spojení

Pro cestu na letiště je možné využít bezplatnou kyvadlovou dopravu. Autobusy odjíždí ze zastávky na autobusovém nádraží  Cheb a jedou přímo na letiště. To samé platí pro cestu zpět. Není vyloučeno, že bude k dispozici i železniční doprava z chebského nádraží přímo na letiště Cheb.

Parkoviště pro osobní automobily přiléhá k prostoru pro diváky, nachází se na louce přímo u příjezdové cesty k letišti. V souvislosti s počasím je třeba počítat se zhoršenou kvalitou povrchu pro parkování vozidel.

Více o akci na http://www.letistecheb.cz/letecky-den-2017/informace-pro-navstevniky.html

Zdroj: letistecheb

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.