Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Dnes byla v centru Prahy zahájena rekonstrukce stanice metra Náměstí Republiky
Od 1.listopadu  jsou zahájeny přípravné práce s minimálním vlivem na cestující. Ke kompletnímu uzavření vstupu do stanice ve směru od nákupního centra Palladium dojde v návaznosti na výsledek jednání se zhotovitelem.

Postupně dojde k výměně eskalátorů v jednom vstupu ve stanici metra Náměstí Republiky na trase B. Kromě modernizace pohyblivých schodů dojde také k instalaci nového osvětlení včetně podhledů ve vestibulu i podchodu. Ke kompletnímu uzavření vstupu do stanice ve směru od nákupního centra Palladium dojde v návaznosti na výsledek jednání se zhotovitelem. Chystaná rekonstrukce se bude týkat výměny celkem tří ramen pohyblivých schodů včetně výměny silových kabelů, rozvaděčů, systému automatizovaného řízení, modernizace slaboproudých zařízení, elektropožární signalizace a dalších technologií. Ze stavebních prací lze jmenovat především sanace průsaků v  eskalátorovém tunelu, repase a výměny poškozených obkladů a dlažeb, výměny podhledových prvků s osvětlením v celém rozsahu vestibulu a podchodu. Nové eskalátory budou plně odpovídat svými parametry požadavkům na moderní zařízení se sníženou energetickou náročností provozu, zvýšenou bezpečností a snížením požárního rizika.

Dokončení stavby se předpokládá po cca 9 měsících. Celkové náklady dosáhnou cca 239 mil. Kč (bez DPH). Zhotovitelem stavby je sdružení firem Metrostav a  Geosan Group.

Stanice metra Náměstí Republiky na trase B pražského metra byla zprovozněna v roce 1985. Je dlouhá je 110 m a je založena cca 40 m hluboko pod povrchem.

Zdroj: DP Praha

 

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.