Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Cyklisté mohou využívat první úsek nově budované cyklostezky sv.Zdislavy
Lesy ČR dokončily  3,2 kilometry dlouhý úsek mezi Novým Borem a Svorem v Libereckém kraji. Slavnostní zahájení provozu proběhne v sobotu 6. května 2017 od 10:00 hodin akcí Cyklo den plný soutěží. Akce proběhne u hájovny v novoborské části Arnultovice.

Projekt 38 kilometrové cyklostezky sv. Zdislavy byl zahájen v roce 2012. Cílem bylo vytvoření  páteřní komunikace mezi Novým Borem a Bílým Kostelem nad Nisou. Státní podnik Lesy ČR je jedním z investorů cyklostezky. Dokončený úsek vede po bývalé silnici, která sloužila jako část lesní dopravní infrastruktury mezi Novým Borem a Svorem.

První úsek stezky, který měří 3,2 kilometru, přišel státní podnik Lesy ČR na 13 milionů korun. Na projektu se podílejí obce Nový Bor, Svor, Cvikov, Kunratice u Cvikova, Velký Valtinov, Jablonné v Podještědí a Rynoltice. Další úsek povede ze Svoru do Jablonného v Podještědí. Po dokončení by stezka měla měřit 38 km a celkové náklady přesáhnou 200 milionů korun. Stezka v budoucnu naváže na cyklomagistrálu Ploučnice, Odra-Nisa i na cyklostezku Varhany.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.