Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Vládní představitelé České a Slovenské republiky se dohodli na zlepšení dálničního a železničního propojení obou zemí
V pondělí 26. září 2016 se v Bratislavě uskutečnilo v pořadí již čtvrté společné zasedání vlád České republiky a Slovenské republiky. Vládní kabinety v čele s předsedy vlád Bohuslavem Sobotkou a Robertem Ficem jednaly o vzájemných vztazích obou zemí, spolupráci v rámci středoevropského regionu, bezpečnostních otázkách a o budoucnosti Evropské unie. Ministryně a ministři společně prodiskutovali také otázky energetiky, oblast dopravní a železniční infrastruktury a rozvoj hospodářské spolupráce.

Jedním z důležitých témat byla spolupráce v otázkách dopravní infrastruktury. Prioritou spojení  obou zemí  je komunikace D49/ R6 Hulín – Púchov mezi hlavními dálničními tahy obou států, jakož i napojení D3/R5– D48/I/11 Frýdek-Místek – Jablunkov – Žilina,“ řekl po jednání ministr dopravy Dan Ťok. Obě strany přivítaly udělení výjimky z řízení EIA, které urychlí čerpání evropských fondů pro realizaci projektu výstavby dálnice D49 v úseku Hulín – Fryšták.

V železniční dopravě je snaha neustále zvyšovat kulturu poskytovaných služeb veřejnosti, zabezpečovat rychlejší cestování a přispívat k většímu využívání veřejné dopravy. „K tomuto cíli má napomoct i plánovaná modernizace železničního spojení v úseku Břeclav – Kúty – Bratislava – Štúrovo,“ dodal Ťok.

Česká a slovenská vláda mají také zájem na prohlubování spolupráce v oblasti železničního propojení v regionu Brno – Vídeň – Györ/ Bratislava – Budapešť, které je jednou z priorit slavkovského trialogu. Vlády budou nadále klást zvláštní důraz na podporu společných projektů v rámci přeshraniční spolupráce v oblasti silniční a železniční infrastruktury mezi ČR a SR, aby svým občanům zabezpečily pohodlnější cestování.

Na programu jednání byly i další oblasti společných aktivit obou vlád. Vlády České a Slovenské republiky se také společně zaměřily na přípravy oslav 100. výročí vzniku Československa, kulatého výročí 50 let uplynulých od tzv. Pražského jara a výročí 25 let vzniku novodobé státnosti České a Slovenské republiky. Všechna tato výročí připadají na rok 2018. Premiéři obou zemí se zároveň shodli na společné koordinaci spolupráce nejvýznamnějších kulturních institucí a realizaci společných výstav a akcí.

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.