Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V Chebu se uskuteční Národní den železnice 2016
Zářijové oslavy svátku železničářů vyvrcholí letos v sobotu 24. září Národním dnem železnice. V železniční stanici a místním depu se představí historická i nejmodernější vozidla. Během dne České dráhy vypraví dvacet párů zvláštních vlaků do pěti směrů. Nevšedním zážitkem bude také večerní světelná show s historickými lokomotivami. Vedle samotného nádraží se lidé výjimečně dostanou i do chebského nádražního depa. Z Chebu pojedou 24. září zvláštní vlaky do Plesné, Lubů, Mariánských Lázní, Karlových Varů a Aše. Mezi nádražím a chebským depem bude po celý den jezdit kyvadlová doprava dvěma vlakovými soupravami a čtyřmi autobusy. Do depa bude samozřejmě možné dojít i pěšky, pro děti bude připravená pohádková cesta.

„Atraktivní program bude rozdělený do tří částí, nazvaných Svět historie, Svět změny a Svět zábavy. K vidění bude nejen historická technika, ale i nejmodernějšího vozidla národního dopravce jak pro regionální, tak i dálkovou dopravu. Cestující v Karlovarském kraji znají například pendolino, ale přijede i nejmodernější jednotka railjet. Nebudou chybět vozy jako např. Karkulka, Bardotka nebo Kyklop. Přivezeme i nákladní vlak s parními lokomotivami, což je skutečná rarita. Počítáme, že na kolejištích a v depu budou k vidění tři desítky vlakových souprav,“ uvedl člen představenstva Českých drah Michal Štěpán.

V souvislosti s konáním Národního dne železnice v Chebu  vyhlásily České dráhy výtvarnou soutěž pro žáky základních škol. Vyhlášení vítězů se uskuteční na Dni železnice a nejlepší práce budou vystavené v prostorách výpravní budovy v Chebu.

Zdroj: CD

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.