Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Portugalská firma se vrátí na stavbu obchvatu Třince
Po dvou týdnech se na stavbu více než šestikilometrového úseku silnice I/11 Oldřichovice – Bystřice vrátí stavební firma MOTA-ENGIL. Oznámil to v pondělí 7.11.2016  ministr dopravy Dan Ťok. „Měl jsem s majitelem a generálním ředitelem jednání v pátek a dohodli jsme se, že se stavební firma MOTA-ENGIL vrátí na staveniště a dokončí stavbu v září příštího roku. Dohodli jsme se na podmínkách a jsem přesvědčen, že tak velká firma si nemůže dovolit opustit stavbu,“ říká ministr dopravy Dan Ťok.

Firma MOTA-ENGIL odešla nečekaně od rozestavěné stavby koncem října. Ministr dopravy Ťok prostřednictvím portugalské velvyslankyně zkontaktoval vedení společnosti a následně se setkal s majitelem firmy Antonio Motou.

Stavba silnice I/11 v úseku Oldřichovice-Bystřice byla zahájena v srpnu 2014 spolu se stavbou I/11 Nebory-Oldřichovice. Projekt je podpořen z Fondu soudržnosti v rámci Operačního programu Doprava. Celková délka stavby je 6,2 kilometrů a na trase je 12 mostních objektů, jedna mimoúrovňová křižovatka a 18 protihlukových stěn. Podle smlouvy měla stavba stát 1,7 miliardy bez DPH.

Související článek https://www.izdoprava.cz/dopravni-stavby-2/2016/sdruzeni-zhotovitelu-na-stavbe-silnice-i11-oldrichovice-bystrice-oznamilo-odstoupeni-od-smlouvy/

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.