Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Na silnicích a chodnících hrozí náledí!
 

Český hydrometeorologický ústav(ČHMU) upozorňuje řidiče a správce komunikací na nebezpeční vzniku náledí téměř po celém území České republiky od pondělí 12.12.2016 18:00 do úterý 13.12.2016 09:00 hod.

Za studenou frontou k nám přechodně pronikne od severovýchodu studený vzduch. V něm se do střední Evropy rozšíří od západu tlaková výše. Při přechodném vpádu studeného vzduchu bude ve večerních hodinách docházet od severovýchodu k rychlému ubývání oblačnosti a zeslabování větru. Na vlhkých a neošetřených komunikacích se bude vytvářet náledí. Četnější výskyt a nebezpečnější intenzitu jevu předpokládáme na severu a východě Moravy a ve Slezsku, kde se náledí začne vytvářet již v podvečerních hodinách. Naopak nejmenší pravděpodobnost tvorby předpokládáme v západní polovině území, kde se náledí může vytvářet lokálně později v průběhu noci.

Náledí se bude vytvářet na zemském povrchu do ranních hodin, jeho výskyt však bude přetrvávat v místech s celodením mrazem i v následujícím období. Doporučení ke zmírnění následků při výskytu náledí:Vozovky a chodníky budou místy kluzké, řidiči a chodci by měli věnovat zvýšenou pozornost místním podmínkám. Rozsáhlejší výskyt jevu se očekává na severu a východě Moravy. Zde doporučujeme zejména starším a méně mobilním občanům omezit vycházení ven.

ČETNÉ NÁLEDÍ (VYSOKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ):  Zlínsk, Olomoucký, Moravskoslezský

NÁLEDÍ (NÍZKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ):Praha, Středočeský,  Karlovarský, Plzeňský,   Jihočeský,  Pardubický,  Královéhradecký, Liberecký, Ústecký, Vysočina,  Jihomoravský

 

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.