Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V Praze 7 byla postavena další vídeňská zastávka
V ulici Komunardů byla uvedena do provozu zastávka vídeňského typu Dělnická (směr Ortenovo náměstí). Doplnila tak tři bezbariérové zastávky, které byly v posledních měsících v Holešovicích zbudovány. V současné době rovněž začíná bezbariérová úprava zastávky Tusarova na rohu ulic Jateční a Komunardů.

Zastávka vídeňského typu je označení pro bezbariérovou úpravu zastávky, kdy je nástupiště tvořeno úsekem vozovky zvýšeným na úroveň chodníku. Auta mají na zvýšené vozovce při průjezdu přednost, kromě přímého zastavení tramvaje na zastávce, kdy vozidlo musí počkat, až tramvaj odjede. Cestující musí  tedy při využívání těchto zastávek  vyčkat příjezdu tramvaje na chodníku, odděleném od vozovky odlišným materiálem.

Chodníky jsou buď z betonové nebo mozaikové dlažby, vozovka je z asfaltu.  Při čekáni na zvýšené vozovce, která je ve stejné úrovni jako chodník, může reálně hrozit střet s projíždějícími auty.

Bezbariérové úpravy zastávek zrealizovala TSK hl. m. Prahy v rámci rekonstrukce tramvajové tratě Komunardů – Plynární II. etapa.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.