Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Sportovní akce mohou zkomplikovat dopravu v Ostravě
Město Ostrava se připravuje na supersportovní pátek 13. listopadu 2015, kdy regionální hokejové derby Vítkovice – Třinec (začíná v 16.30 h) v Ostrava Aréně bude následovat mezistátní přátelské fotbalové utkání Česká republika – Srbsko (20.30) na Městském stadionu ve Vítkovicích. Podle náměstka primátora pro dopravu Iva Hařovského by se ale mělo vše zvládnout. U příležitosti konání prvního mezstátního fotbalového utkání v Ostravě po 15 letech se uskuteční také slavnostní otevření Městského stadionu po rekonstrukci.

O obě akce proběhnou za velkého zájmu diváků i policistů. Sportovní hala na 10 tisíc diváků, tak stadion s kapacitou 15 tisíc lidí budou plně obsazené. K dispozici pro motoristy bude více než 3600 parkovacích míst pro osobní vozidla a minimálně 22 míst pro autobusy. Přibližně polovina těchto míst bude v okolí Městského stadionu, Ostrava Arény a na ulici Ruské, dalších 1800 míst k parkování bude připraveno v areálu Dolní oblasti Vítkovice. Zatímco parkování u stadionu a Ostrava Arény bude stát 50 korun, v Dolní oblasti se bude parkovat zdarma. Dopravu budou monitorovat policisté, kteří budou po zaplnění parkovišť u stadionu a haly posílat motoristy do Dolní oblasti. Na jednotlivá parkoviště je bude navádět dopravní značení.

Pro dopravu fanoušků na stadion budou posíleny spoje tramvajových linek MHD č. 2 z Dolní oblasti Vítkovice, č. 3 a 11. Stejně bude místní hromadná doprava posílena i po skončení zápasů.

I přes veškerá opatření musí zejména řidiči počítat s možnými komplikacemi. Pro návštěvníky sportovních zápasů to znamená, že přijedou s dostatečným předstihem. Ostatní řidiči udělají nejlépe, když se uvedené oblasti vyhnou.

Městský stadión bude otevřen pro návštěvníky od 19 hodin.

 

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.