Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Společnost Hainan Airlines bude provozovat linku Praha – Peking
Ministr dopravy Dan Ťok se dnes setkal se státním tajemníkem Ministerstva dopravy Číny Wengem Mengyongem. Tématem schůzky bylo zejména přímé letecké spojení obou zemí. Ministr Ťok a státní tajemník Mengyong si vzájemně potvrdili, že letecký provoz na lince Praha – Peking bude zahájen 22. září 2015 a domluvili i další podrobnosti tohoto přímého leteckého spojení.

„Jsem rád, že plánovaný termín je reálný a od 22. září budou dopravcem Hainan Airlines zahájeny až čtyři lety týdně na lince Praha – Peking. Ještě je potřeba dořešit volné letištní časy v Pekingu tak, aby linka měla co nejlepší návaznost na další letecká spojení. Na lince bude využito letadlo Boeing 767 s kapacitou zhruba 250 míst,“ upřesnil parametry leteckého spojení ministr Ťok.

Jednání se kromě zástupců čínského ministerstva dopravy zúčastnili také představitelé čínských stavebních společností podnikajících v dopravě a také zástupci čínského velvyslanectví v Praze. Kromě projektu přímého leteckého spojení se proto diskutovala i otázka spolupráce ve  výstavbě nebo modernizaci české dopravní infrastruktury. Čína má řadu zkušeností s PPP projekty, v této souvislosti se čínští představitelé zajímali o stavby financované modelem PPP, které aktuálně zvažuje ministerstvo dopravy.

Ministerstvo dopravy registruje zájem státních, podnikatelských i finančních subjektů z Číny navázat spolupráci v oblasti dopravní infrastruktury nejen v Česku, ale i jiných zemích střední a východní Evropy. Spolupráce je možná jak v silniční, tak v železniční infrastruktuře, protože přeprava zboží mezi Evropou a Asií je stále více využívána.

Zdroj: MD CR

 

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.