Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Práce na rekonstrukci dálnice D1 u Vyškova provází dopravní opatření a řidiči musí počítat se zpomalením rychlosti .
Ředitelství silnic a dálnic ČR informuje řidiče, že v termínu od soboty 25. 7. 2015 do úterý 4. 8. 2015 bude probíhat navazující etapa rekonstrukce vozovky dálnice D1 v km 204,6 – 210,0. Z důvodu úplné uzavírky pravého jízdního pásu ve směru na Vyškov není možno zachovat současné vedení dopravy, které umožňuje jízdu ve dvou jízdních pruzích v každém směru.

Doprava bude vedena v následujícím režimu: – 2 jízdní pruhy směr Brno – 1 jízdní pruh směr Vyškov

Vedení dopravy: Ve směru na Vyškov je doprava od km 203,660 svedena do pravého jízdního pruhu, ze kterého je převedena přejezdem středního dělicího pásu do protisměrného pásu. Takto doprava pokračuje v režimu 2 + 1 (2 jízdní pruhy směr Brno, 1 jízdní pruh směr Vyškov) až do km 210,930 kde je jízdní pruh z protisměrného pásu převeden zpět do pravého jízdního pásu. Nejvyšší dovolená rychlost je stanovena na 80 km/h.

Nájezd a výjezd na odpočívku Rohlenka, vpravo (km 206,900) je uzavřen. Nájezd a výjezd v MÚK Holubice (EXIT 210) je umožněn v plném rozsahu.

Ve směru na Brno je doprava od km 211,565 svedena ve dvou pomocných jízdních pruzích do pravé části jízdního pásu, a takto pokračuje v režimu 2 + 1 (2 jízdní pruhy směr Brno, 1 jízdní pruh směr Vyškov) až do km 203,760, odkud je doprava vedena již bez přechodného dopravního omezení. Nejvyšší dovolená rychlost je stanovena na 80 km/h, přičemž do levého pomocného pruhu je zákaz vjezdu vozidel, jejich okamžitá šířka přesahuje 2,2 m. Nájezd a výjezd v dotčených křižovatkách a na odpočívku Rohlenka, vlevo (km 206,900) je umožněn v plném rozsahu. S ohledem na vysoké intenzity dopravy v tomto úseku proto upozorňujeme, že po dobu uzavírky bude existovat vysoké riziko vzniku kolon, a to zejména ve směru na Vyškov.

Důvodem úplné uzavírky pravého jízdního pásu je pokládka obrusné vrstvy na opravovaném úseku a s tím spojené dokončovací práce. Práce budou probíhat nonstop s výjimkou nočních hodin, neboť obrusnou vrstvu nelze z důvodu dodržení požadavku na rovinatost vozovky pokládat v noci. Oproti současnému stavu není rovněž možno zachovat výjezdovou a nájezdovou větev k odpočívce Rohlenka.

Na základě výše uvedeného proto doporučujeme všem řidičům, kteří mají možnost se inkriminovanému úseku vyhnout, aby svou cestu důkladně naplánovali a využili jiných odlehčovacích tras, např. po silnici č. II/430, či po jiných vzdálenějších odklonech.

 

Zdroj: ŘSD

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.