Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Pohyblivá hlava oživuje veřejný prostor
U obchodního centra Quadrio v centru Prahy je umístěná mobilní plastika, která nenechá procházející chodce v klidu. Obří hlava Franze Kafky se každou chvíli mění a dodává tak jinak strohému prostoru oživení a tajemné napětí. Plastika vysoká 10,6 metrů a vážící 39 tun se skládá celkem ze 42 pater, 21 motorových modulů a 1 kilometru kabelů. Jedenáctimetrová hlava Franze Kafky se tak stala součástí nového veřejného prostoru, který byl vybudován spolu s nedávno otevřeným obchodním komplexem Quadrio.

Obchodní komplex Quadrio je postaven nad stanicí metra Národní a přímo sousedí s obchodním domem MY(dříve Máj). Volného prostoru za obchodním komplexem mnoho nezůstalo a tady je právě umístěna pohyblivá plastika, kterou nelze přehlédnout. V tomto jarním čase zůstává prostor stále bez zeleně a květin. Je to škoda. Socha Kafky se rozhlíží do šedivého prostoru s několika útlými stromky působí smutně. Když se našly peníze na nerezové plechy výrazné plastiky, tak by se mohla najít nějaká koruna na trochu květin!

Autorem sochy je David Černý, který dokáže provokovat a také tentokrát se podařilo vytvořit výrazný objekt. Každý si může o mobilní soše vytvořit vlastní názor bez ohledu na to, co vlastně autor zamýšlel.

Zatím nezbývá než čekat, jak dlouho dokáže být mobilní objekt mobilní a kdy se prostor u Quadria podaří skutečně oživit.

 

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.