Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Nic nebrání v pokračování stavby dálnice D3
Nic nebrání v pokračování stavby dálnice D3

Ředitelství silnic a dálnic neobdrželo v zákonné patnáctidenní lhůtě od žádného z uchazečů námitku proti výsledkům výběrového řízení a může tak zahájit výstavbu dalších dvou úseků dálnice D3.  Jedná se o úseky Veselí nad Lužnicí – Bošilec a Borek – Úsilné, které prodlouží stávající dálnici D3 blíže k rakouským hranicím. „Dálnice D3 patří jednoznačně mezi naše prioritní stavby a Ředitelství silnic a dálnic věnuje její dostavbě intenzivní pozornost. Nyní tedy můžeme zahájit prodloužení tohoto dálničního spojení do Rakouska o více než osm kilometrů. Tím naše úsilí v žádném případě nekončí, naší ambicí je v letošním roce zahájit ještě stavbu dálnice D3 Bošilec – Ševětín“ konstatuje generální ředitel ŘSD Jan Kroupa.

Dalším krokem je podpis smlouvy s vítěznými uchazeči. Práce budou zahájeny na jaře, okamžitě se začátkem stavební sezóny.

D3 0308C Veselí nad Lužnicí – Bošilec Vítězem je Sdružení STRABAG (vedoucí sdružení) a EUROVIA (člen sdružení). Vysoutěžená cena je 634,724 mil. Kč bez DPH. Délka 5125 metrů. Předpokládaná doba výstavby jsou tři roky.

D3 0309/III Borek – Úsilné Vítězem je sdružení EUROVIA (vedoucí sdružení) a STRABAG (člen sdružení). Vysoutěžená cena je 717,578 mil. Kč bez DPH. Délka 3160 metrů. Předpokládaná doba výstavby jsou tři roky.

 

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.