Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Ministerstvo zahraničních věcí varuje před cestami do zahraničí do zemí, kde je komplikovaná bezpečnostní situace
V pátek 13.3.2015 vydalo MZV ČR informace, které varují před cestami občanů ČR do několika zemí, kde jsou vojenské konflikty nebo komplikovaná situace. Mezi tyto země patří Sýrie. Intenzita a územní rozšíření násilných incidentů se nepředvídatelně mění, rizikové jsou prakticky všechny regiony. Občany České republiky, kteří se na území Sýrie již nacházejí, MZV ČR vyzývá, aby Sýrii opustili.  MZV varuje také před cestami do kterékoliv části Libye včetně hlavního města Tripolisu. Na mnoha místech země se odehrávají ozbrojené střety mezi znepřátelenými frakcemi a teroristické útoky cílené zejména na klíčové prvky infrastruktury. Spojení s okolním světem je velmi komplikované, mezinárodní letiště v Tripolisu a v řadě dalších měst jsou dlouhodobě nefunkční, mezinárodní lety do dalších částí země jsou značně nepravidelné. Všechny občany České republiky, kteří se v Libyi aktuálně nacházejí, MZV ČR vyzývá, aby Libyi opustili.

Také se nedoporučuje cesta do Iráku, kde je dlouhodobě nestabilní celková bezpečnostní situace (lokální vojenské operace, atentáty na civilní obyvatelstvo), riziko zranění, usmrcení či únosu!

MZV ČR varuje české občany také před cestami do Jemenské republiky. Bezpečnostní situaci lze pro cizince hodnotit jako velmi rizikovou na celém území Jemenu, včetně hlavního města Sana´a. Občanům České republiky, kteří se v Jemenu již nacházejí, MZV ČR vyzývá, aby Jemen opustili.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje vzhledem k teroristickému útoku 6. března 2015 v hlavním městě Mali, Bamaku, mezi jehož oběťmi byli i dva Evropané, dbát mimořádné opatrnosti a zvýšených osobních bezpečnostních opatření při jeho návštěvě. Podle informací místního tisku byl útok proveden právě v místě často navštěvovaném cizinci

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.