Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V Londýně proběhne jednání o dalším postupu v kauze dieselových motorů z koncernu Volkswagen
Na jednání odjíždí také ministr dopravy Dan Ťok, který  se v úterý 15. prosince zúčastní bilaterálních jednání v budově Ministerstva dopravy Spojeného království. Po jednání se zástupci homologační autority VCA  bude následovat další jednání s ministrem dopravy Patrickem Mc Loughlinem. Cílem jednání je nalézt jednotný postup pro řešení dopadů této aféry zejména na vozidla domácí značky Škoda Auto, která schvaluje do provozu právě britská nezávislá certifikační firma VCA. Po schůzce bude zřejmě jasné, zda budou servisní prohlídky pro dotčené koncernové vozy jezdící v Česku povinné nebo dobrovolné.

Zářijová aféra s obcházením homologačního měření emisí u některých dieselových motorů v koncernu Volkswagen se dotkla 1,2 milionu vozů Škoda, z toho 106 000 jich jezdí v Česku. Řídicí jednotka vozu s motorem EA 189 plnícím Euro 5 je schopná rozpoznat homologační měření emisí a přejít do ekologického režimu. V současnosti již Škoda tyto vozy v Evropě nevyrábí.

Podle ministra Ťoka by servisní úpravy neměly majitele dotčených aut zatěžovat.  Právě otázku povinnosti kontrol  budou projednávat v Británii homologační autority VCA, která povoluje provoz Škodovek pro Evropu.

VCA je nezávislá certifikační agentura Velké Británie, která dlouhodobě zajišťuje homologaci vozů Škoda do provozu.

 

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.