Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Lampionový průvod a ohňostroj omezí dopravu v centru PlzněPlzeňské oslavy vzniku Československé republiky, které se uskuteční 28. října, si vyžádají částečná omezení městské hromadné dopravy i další dopravní opatření. Souviset budou s lampionovým Průvodem světel, v němž k večeru projdou centrem města tisíce Plzeňanů. Lampionový průvod vyjde v 18 hodin ze seřadiště v Jagellonské ulici a půjde po trase vedoucí z náměstí T. G. Masaryka po Klatovské třídě přes Smetanovy sady, Františkánskou ulici na náměstí Republiky. Dopravní omezení tak začnou v 18 hodin a skončí kolem 19. hodiny.

Dopravní omezení si vyžádá také ohňostroj, který se uskuteční na náměstí Republiky v 18:30 hod..

Dopravní omezení tramvajové dopravy:  Konkrétně v čase 18:00 až 18:30 bude během průvodu po Klatovské třídě zastaven provoz tramvajové linky číslo 4 v úseku sady Pětatřicátníků – Bory v obou směrech. Zajištěn bude pouze provoz linky v úseku Košutka – sady Pětatřicátníků, kde se bude otáčet Jízdeckou ulicí. V čase přibližně od 18:10 do 19:00 bude během průvodu a následného ohňostroje na náměstí Republiky přerušen provoz tramvají přes náměstí. Provoz linek číslo 1 a 2 tak bude zajištěn pouze v úsecích Bolevec – sady Pětatřicátníků, Skvrňany – sady Pětatřicátníků a Slovany – Anglické nábřeží, Světovar – Anglické nábřeží.

Dopravní omezení trolejbusové dopravy: Po dobu přecházení průvodu po Klatovské třídě bude po 18:00 krátce zastaven provoz trolejbusových linek č. 11, 12, 15 a 16 v křižovatce Americká – Klatovská.

Dopravní omezení autobusové dopravy: Autobusové linky č. 20 a 33 budou v době od 18:00 do 19:00 odkloněny následovně. Linka č. 20 bude ve směru od Bílé Hory vedena z Malické ulice na most generála Pattona, dále do sadů Pětatřicátníků, na Klatovskou, do Americké až k Mrakodrapu. Zastávky linky č. 20 Otýlie Beníškové, Náměstí Republiky a Muzeum budou po dobu odklonu linky zrušeny a spoje linky č. 20 budou ve směru od Bílé Hory odbavovat v zastávkách Sady Pětatřicátníků, U Práce a Mrakodrap. Linka č. 33 bude obousměrně odkloněna z rondelu na most generála Pattona, dále do sadů Pětatřicátníků, na Klatovskou do Americké, na Anglické nábřeží a Kopeckého sadů. Zastávky Rondel (směr Muzeum v ulici Otýlie Beníškové), Otýlie Beníškové, Náměstí Republiky a Muzeum (výstupní zastávka v Goethově ulici) budou po dobu odklonu zrušeny. Spoje linky č. 33 budou odbavovat cestující obousměrně v zastávkách Rondel (zastávka ve sjezdové rampě z rondelu ve směru do sadů Pětatřicátníků), Sady Pětatřicátníků, Mrakodrap a Muzeum (zastávka před muzeem). Konkrétně se jedná u linky č. 20 o spoj v 18:16 ze Zruče a u linky č. 33 o spoje v 18:05 a 18:45 od Muzea, a 18:00 a 18:35 z Košutky.

Dopravní omezení automobilové dopravy: V čase 18:00 až 19:00 bude zavřena Františkánská ulice ve směru k náměstí Republiky, po průchodu průvodu bude umožněn výjezd vozidel z Bezručovy ulice směrem do Kopeckého sadů (pouze pro pravé odbočení). V čase 18:15 až 19:00 bude uzavřeno náměstí Republiky, z Dominikánské ulice bude odkloněna doprava do Solní ulice.

Podrobný program k oslavám 28. října v Plzni je na http://akce.plzen.eu.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.