Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Dopravní omezení související s oslavami osvobození Ostravy omezí také provoz MHD
V souvislosti s oslavami 70. výročí osvobození Ostravy a konce druhé světové války se řidiči i uživatele městské hromadné dopravy musí ve čtvrtek 30. dubna 2015 připravit na dopravní omezení v centru města. V den oslav bude v době od 7 do 17 hodin uzavřena pro individuální automobilovou dopravu Sokolská třída, od 11.30 do 13.00 hodin také pro MHD. „V té době bude po Sokolské třídě projíždět kolona historických vojenských vozidel směrem k Havlíčkovu nábřeží a mostu Miloše Sýkory, kde se přibližně v době od 16 do 17 hodin odehraje simulovaná bitva i s průletem historických letounů,“ upřesnil náměstek primátora Ivo Hařovský. Přestože defilé historické vojenské techniky potrvá zhruba 90 minut, je třeba ho technicky připravit, to znamená umístit zábrany na příčných ulicích ústících na Sokolské třídě a po průjezdu kolony je opět odstranit.

Příčné průjezdy Sokolskou třídou zůstanou s výjimkou doby průjezdu vojenské techniky zachovány, ale řidiči budou moci projíždět z boční ulice pouze na protilehlou příčnou komunikaci, bez popojíždění po Sokolské. Město vytiskne okolo 5 tisíc letáků s informacemi o dopravních omezeních a objízdných trasách, které rozdá do schránek občanů bydlících v okolí Sokolské třídy a podnikatelů, kteří tu mají své provozovny. S koordinací dopravy budou pomáhat policisté.

Bez omezení bude naproti tomu zachován provoz na ulici Českobratrské, s výjimkou doby průjezdu kolony historických vojenských vozidel křižovatkou ulic Českobratrské a Sokolská třída mezi 12.15 a 12.45 hod. V době vojenské ukázky v bermě řeky Ostravice od 16 do 17 hodin bude uzavřen most Miloše Sýkory, uzavírku Havlíčkova nábřeží se předpokládá do druhého dne.

Podrobnější informace o vedení linek MHD najdou zájemci na https://osvobozeni.ostrava.cz/cz/informace?id=281

 

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.