Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Doprava na Dny NATO 2015
Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR jsou největší bezpečnostní přehlídkou v Evropě. Uskuteční se ve dnech 19.-20.9.2015 na Letišti Leoše Janáčka  v Mošnově u Ostravy. Vstup na akci je zdarma. Parkovné pro auta na centrálním parkovišti je 150 Kč.

Pro příjezd autem na Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR sledujete mimořádné dopravní značení a využijte nasledujících tras: D1 EXIT 336 Studénka – 464 směr Mošnov

I48 Frýdek-Místek – pokračovat po I48 směr Příbor – odbočit na I58 směr Mošnov

I58 Ostrava – rovně na I58 směr Mošnov

Upozornění: ve Staré Vsi nad Ondřejnicí probíhají práce na silnici – dlouhodobě plánovaná rekonstrukce mostu. Průjezd probíhá kyvadlovou dopravou pomocí semaforů.

Doprava autobusem:

Společnost ARRIVA MORAVA, a.s., oficiální dopravce Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR, bude zajišťovat již tradičně obousměrnou zpoplatněnou dopravu autobusy:

Ostrava – Letiště Mošnov (posilový spoj), Ostrava, Hotelový dům Hlubina / Ostrava, Dubina – Letiště Mošnov, Ostrava ÚAN (stanoviště č. 5) – Letiště Mošnov

Spoje ve směru na letiště budou rovněž zastavovat na zastávce Dubina a spoje z letiště budou zastavovat na zastávce Interspar. V prostoru letiště budou spoje letos opět končit a začínat na zastávce Petřvald, Petřvaldík, odkud povede pěší trasa o délce cca 900 m do areálu letiště.

Nový Jičín – Letiště Mošnov (posilový spoj)

Cestující z Nového Jičína mohou v sobotu i v neděli využít pro dopravu do areálu letiště v Mošnově posilový spoj pravidelné linky 670, který pojede v 9:10 z autobusového nádraží v Novém Jičíně přes Libhošť a Sedlnici s dojezdem do Albrechtiček, odkud povede značená pěší trasa do areálu letiště. Pro návrat po ukončení programu bude přistaven autobus na zastávce Albrechtičky, mateřská škola v sobotu i v neděli v 16:00.

Studénka – Letiště Mošnov (speciální spoj)

Speciální autobusová linka ze Studénky, od železniční stanice, bude v prostoru letiště končit a začínat na zastávce Albrechtičky, mateřská školka, odkud povede značená pěší trasa o délce cca 1,3 km do areálu letiště. Autobusy budou připraveny přepravit návštěvníky ze Studénky od železniční stanice do Albrechtiček a zpět. První autobus bude přistaven ve Studénce v 8:00 a poslední odjezd předpokládáme v sobotu a v neděli v 18:45 z Albrechtiček do Studénky. Autobusy budou navazovat na vlakové spoje, avšak s ohledem na aktuální propustnost komunikací.

Prodej jízdenek bude probíhat přímo u řidičů autobusů. Zpáteční jízdenka platí pouze v den zakoupení, pro jízdu TAM ve spoji, ve kterém byla zakoupena, pro jízdu ZPĚT bude označena řidičem.

Další podrobnosti o zajišťované dopravě naleznete na webových stránkách ARRIVA MORAVA.

Jízda vlakem:

Přímo do stanice Mošnov, Ostrava Airport pojedou zvláštní posilové vlaky z Prahy, Olomouce a z Brna. Z Prahy to bude povinně místenkový vlak railjet a z Olomouce souprava RegioPanter. Navíc ve Studénce mimořádně zastaví také další spoje a posíleny budou i pravidelné regionální vlaky z Ostravska do Mošnova. Přímo do stanice Mošnov, Ostrava Airport pojede trojice zvláštních vlaků, které zastaví také ve stanici Studénka. Z Prahy je plánován povinně místenkový spoj railjet s odjezdem v 6:15 a s plánovaným příjezdem do Mošnova 9:43 hod. V tomto vlaku dnes zbývá několik desítek posledních volných míst. Návštěvníci z Prahy a východních Čech můžou jet i dalšími pravidelnými expresy a spoji SuperCity, které mimořádně zastaví ve Studénce. Expresy budou navíc posíleny o dodatečné vozy.

Pravidelné vlaky s mimořádnou zastávkou ve Studénce můžou využít také cestující z Olomouce. Ti však můžou jet i mimořádným posilovým vlakem s kapacitou přibližně 300 míst k sezení vedený moderní jednotkou RegioPanter. Vlak odjede z Olomouce v 8:04 hod. a do Mošnova přijede v 9:13 hod.

Také pro návštěvníky z jižní Moravy bude vypraven zvláštní posilový vlak. Jeho odjezd z Brna je plánován na 8:02 hod. a příjezd do Mošnova na 10:21 hodin. Na trase rovněž jedou pravidelné vlaky Brno – Bohumín. Ve směru z Vídně a Břeclavi pak ve Studénce mimořádně zastaví expres Helfštýn a EuroCity Sobieski. Mimořádná zastavení ve Studénce mají plánované taky další expresy například z Žiliny, Varšavy nebo z Katovic.

Vedle posil u expresních vlaků se počítá také s posilami regionálních spojů linky S 2 z Ostravska do stanice Mošnov, Ostrava Airport. Na těchto spojích mimořádně pojede dvojice jednotek CityElefant. Díky tomu stoupne kapacita vlaků z 300 míst k sezení na 600 míst a celková kapacita vlaků (včetně stojících osob) se zvýší z ca 600 na 1 200 osob. V souvislosti se zvýšeným zájmem o cestu na Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR doporučujeme cestujícím především ze vzdálenějších míst včasnou rezervaci míst. Pro cestu do Studénky nebo Mošnova je vhodné také zakoupit včas jízdenky. Výhodné jsou např. zpáteční jízdenky se slevou, skupinové jízdenky nebo Víkendové skupinové jízdenky pro 2 dospělé a až 3 děti do 15 let věku.

Informace o spojení přímo do areálu  a program „Dnů“ jsou také na www.natodays.cz

Z vlakových stanic Studénka a Mošnov, Ostrava Airport vedou do centra Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR pěší cesty o délce 3 až 3,5 kilometru. Ze Studénky je možné využít také kyvadlovou autobusovou dopravu do obce Albrechtičky, odkud je délka cesty necelé 2 kilometry.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.