Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Velká Pardubická a Městské slavnosti zkomplikují dopravu v Pardubicích
V Pardubicích vrcholí přípravy na dostihový svátek, tradiční Velkou pardubickou. Plné ruce práce mají nejen organizátoři z Dostihového spolku, ale také organizátoři Městských slavností, jejichž kulturní část začíná ve čtvrtek 9. října. Na dostihy se připravuje i městská policie. Ta vzhledem ke komplikované dopravní situaci ve městě radí návštěvníkům Velké pardubické, aby se na dostihy, pokud mohou, vydali hromadnou dopravou.

Městské slavnosti již tradičně nabídnou obyvatelům i návštěvníkům Pardubic řadu zajímavých akcí. Od čtvrtka do soboty kvůli nim bude pro motoristy uzavřeno Pernštýnské náměstí a příjezdové komunikace k němu. Na náměstí se po oba dny budou konat Pernštýnské trhy, v pátek dopoledne si zde přijdou na své milovníci historických vozidel, v neděli se tu sejdou například účastníci Běhu naděje. Vyvrcholením pátečního programu Městských slavností bude vystoupení skupiny Ready Kirken na Pernštýnském náměstí, sobotní program bude korunován tradičním lampionovým průvodem a ohňostrojovou show s překvapením. Kvůli ohňostroji bude od 18:30 do 20:00 uzavřena Hradecká ulice od křižovatky se Sukovou třídou po křižovatku s Bělehradskou.

Na Velkou Pardubickou se připravuje i městská policie. Již tradičně bude její jízdní oddíl dohlížet na pořádek na závodišti a zavádět na dráhu koně a jezdce startující v hlavním dostihu. Hodně práce budou mít o víkendu i pěší strážníci. Budou hlídkovat v okolí závodiště i v ulicích města. Dá se totiž očekávat příjezd mnoha návštěvníků, a nelze vyloučit ani dopravní komplikace související s právě probíhajícími opravami důležitých komunikací a uzavírkou části silnice I/37 v úseku od Parama po odbočku před Dražkovicemi, na níž bude zřízeno improvizované parkoviště.

Více než jiné roky před letošní Velkou pardubickou platí, že ten, kdo si chce užít víkend v klidu by se měl na pardubické závodiště vydat hromadnou dopravou. České dráhy nabízejí zvýhodněné jízdné, pardubický dopravní podnik připravil posilové spoje, které budou od půl jedenácté zajišťovat kyvadlovou dopravu z Polabin, z Dubiny a od nádraží na závodiště. Tam budou od nedělního dopoledne směřovat i historické motoráčky vyjíždějící z pardubického nádraží a končící na železniční stanici Závodiště.

Zdroj: Pardubice

 

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.