Dopravní opatření v souvislosti se zkouškou bezpečnosti v tunelu Lochkov

Ředitelství silnic a dálnic  sděluje, že ve dnech 1.-2.února 2014  proběhnou  veškeré dopravně bezpečnostní zkoušky v tunelu Lochkov na Pražském okruhu, který byl poškozen havárií hořícího kamionu 13. 1. 2014. Silničáři ve spolupráci s hasiči budou testovat osvětlení, kabeláže, kamerový systém, dopravní značení, vzduchotechniku a funkčnost zabezpečení tunelu. Oprava betonové části vozovky již byla dokončena v minulém týdnu. Náklady na celkovou opravu tunelu nepřekročily 6 milionů korun. Pokud veškeré testování a zkoušky proběhnou bezproblémově a Magistrát hl. města Prahy vydá rozhodnutí o zprovoznění tunelu, budou obě tunelové trouby zprůjezdněny již v neděli 2. 2. 2014, aby mohl být uvolněn provoz na pondělní ranní špičku.
Od soboty 1. února od 10.00 hodin do neděle 2. února do 10.00 hodin budou uzavřeny Komořanský tunel a Lochkovský tunel na Pražském okruhu. Důvodem jsou zkoušky požárně bezpečnostních zařízení a mimořádné prohlídky tunelů a údržba technologie.  Doporučené trasy objížděk:

Pro směr dálnice D 1 – dálnice D 5: Dálnice D 1 – ul. 5.května – Jižní spojka – Barrandovský most – K Barrandovu – Pražský okruh

Pro směr dálnice D 5 – dálnice D 1: Pražský okruh – K Barrandovu – Barrandovský most – Jižní spojka – ul. 5. května – dálnice D 1

Pro směr Strakonická – dálnice D 5: Strakonická – Výpadová – K cementárně – Pod Lochkovem – Pražský okruh

Pro směr dálnice D5 – Strakonická: Pražský okruh – Pod Lochkovem – K cementárně – Výpadová – Strakonická

Podle generálního ředitele ŘSD Pavla Kočici byla situace v tunelu Lochkov na Pražském okruhu, kde 13.1. došlo k velké havárii kamionu, zvládnuta ze strany ŘSD a hasičů perfektně. Předešlo se tak ztrátám na lidských životech a rozsáhlejším škodám na dálničním tunelu. „Tato závažná nehoda v podobě hořícího kamiónu v tunelu byla díky neskutečně rychlému zásahu hasičů a mých kolegů z provozu dálnic vyřešena do pár hodin a to včetně převedení provozu do protější tunelové trouby a zajištěním tak zprůjezdnění Pražského okruhu do pár hodin. Za to jim patří obrovské poděkování. Už jenom to, že se k nám přišli inspirovat kolegové z Německa, protože i oni uznale konstatovali, že se jedná o naprosto profesionální řešení krizové situace,“ vysvětlil generální ředitel ŘSD Pavel Kočica.

Zdroj:ŘSD


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,82094 s | počet dotazů: 139 | paměť: 14034 KB. | 04.03.2021 - 16:58:47