Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Na Slovensku začínají stavět nový tunelNa nově budovaném úseku dálnice D1 v úseku Hybová – Ivachnová bude v pátek 19.9.2014 slavnostně zahájena stavba nového tunelu. Slavnostní zahájení spolu s osazením sošky sv.Barbory se zúčastní představitelé Ministerstva dopravy SR, místní správy, Národnej dialnočnej spoločnosti  a dodavatelů. Celková délka nového tunelu bude 2, 26 km. Tunel Čebrať je součástí nově budovaného úseku dálnice o délce 15 km , která propojí Bratislavu a Košice a obchází město Ružomberok. Na nově budovaném obchvatu bude 21 mostů a tunel Čebrať.

Úsek dálnice D1 u Ružomberku postaví slovensko-české sdružení Čebrať, jehož členy jsou stavební společnosti Váhostav – SK, a. s. Žilina a OHL ŽS, a. s. Brno. Národná dialničná spoločnost uzavřela se zhotovitelem smlouvu dne 7. listopadu 2013 na celkovou částku 272,72 mil. eur včetně DPH.

 

Zdroj: NDS

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.