Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Na nádraží v Benešově přiveze salonní vůz výstavu věnovanou následníku rakousko-uherského trůnu
Salonní vůz Posázavského Pacifiku s expozicí věnované Františku Ferdinandovi d`Este, bude přistaven na první koleji vlakového nádraží v Benešově v sobotu 16. srpna. Výstava pod názvem „Střípky ze života Františka Ferdinanda d`Este“ v netradičním prostoru salonního vozu se zaměřuje na období počátku 20. století, kdy byl Benešov a blízké Konopiště úzce spjatý se životem rodiny následníka trůnu Františka Ferdinanda d`Este. Panství a zámek Konopiště byl stejně jako Chlum u Třeboně v jeho vlastnictví. Dne28.června 1914 byl v Sarajevu na něj a jeho manželku vévodkyni Žofii z Hohenbergu spáchán atentát,  kterému oba manželé podlehli.

Výstava bude zpřístupněna veřejnosti od 10:00 do 12:00 a od 12:30 do 16:00. Akce je zajištěna občanským sdružením Posázavský Pacifik a Městem Benešov.

Salonní vůz z roku 1926 patřil rumunským železnicím, nyní je majetkem občanského sdružení Posázavský Pacifik.  Poprvé byl veřejnosti představen o víkendu 31.5. – 1.6.2014 při akci „Mým národům 1914 – Benešov 2014“.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.