Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Ministerstvo dopravy má novou vrchní ředitelku úseků fondů EUMinistr dopravy Antonín Prachař jmenoval vrchní ředitelku úseku fondů EU a strategie PhDr. Ivu Šolcovou s platností od 23.října 2014. Zřídit tuto pozici se ministr rozhodl s ohledem na posílení důležité oblasti, na níž je bezprostředně závislá dostavba řady klíčových dopravních staveb. Iva Šolcová na MD přišla z Ministerstva práce a sociálních věcí, kde do té doby zastávala pozici zástupkyně vrchního ředitele sekce fondů EU.

Na své předchozí pozici se Iva Šolcová mj. podílela na řízení útvarů sekce fondů EU, zajišťovala kvalitní plnění úkolů i zpracovávání materiálů koncepční, metodické, finanční, technické i operativní povahy. Připravovala, vyjednávala, řídila a koordinovala programy financování z fondů EU z oblasti zaměstnanosti, sociální politiky i veřejné správy. „Od nové vrchní ředitelky očekávám další posílení celého tohoto klíčového úseku, abychom zlepšili komunikaci přímo s orgány Evropské unie, dokázali bez problémů dočerpat veškeré možné evropské prostředky, a naplnili tak plány v oblasti výstavby a modernizace naší dopravní infrastruktury,“ řekl ministr Prachař.

 

Představení vrchní ředitelky úseku fondů EU a strategie, PhDr. Ivy Šolcové (nar. 1963)

Kromě řady zkušeností z Ministerstva práce a sociálních věcí, kde Iva Šolcová působila od roku 2003 (v letech 2003 až 2011 jako ředitelka odboru řízení pomoci z ESF a od listopadu 2013 jako zástupkyně vrchního ředitele sekce fondů EU), v letech 2011 až 2012 zastávala pozici vedoucí odboru úřadu EASO na Maltě, kde měla na starosti mj. finanční a rozpočtové plánování a řízení v souladu s pravidly pro finanční řízení rozpočtových prostředků EU. Předtím dva roky působila jako programová manažerka také na Ministerstvu financí, kde se zabývala především projekty v gesci resortů práce a sociálních věcí a také dopravy a životního prostředí.

V letech 1995 – 2001 byla Iva Šolcová na základě smlouvy s Evropskou komisí zaměstnána prostřednictvím společnosti Graham Walker Associates se sídlem v Londýně jako zástupkyně ředitelky koordinačního pracoviště pro Multi-národní programy pro dopravu zahrnující 13 zemí přijímajících pomoc Phare. V této pozici měla specifickou odpovědnost za koordinaci projektů na výstavbu hraničních přechodů a vzdělávacích programů zaměstnanců v dopravním sektoru a také za přípravu veřejných zakázek a finanční řízení projektů v souladu s pravidly EU.

Nejedná se o první zkušenost Ivy Šolcové s Ministerstvem dopravy. V letech 1992 – 1994 byla u tehdejšího Federálního ministerstva dopravy ČSFR (a dále MD) zodpovědná za přípravu a řízení projektů Národního programu Phare v oblastech lidských zdrojů a harmonizace legislativy v dopravním sektoru.

Iva Šolcová je absolventkou Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, oboru Vědecké informace a knihovnictví, kde v roce 1987 dosáhla titulu PhDr. Mezi její koníčky patří zejména hudba a návštěvy koncertů, turistika a četba. Je vdaná, má jednu dospělou dceru.

 

Zdroj: MD

 

 

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.