Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

U jaderné elektrárny Dukovany začalo cvičení záchranných složek
Plánované cvičení složek Integrovaných systémů Kraje Vysočina, Jihomoravského kraje a Jaderné elektrárny Dukovany má názvem Zóna 2013. Hlavním tématem cvičení je prověření činnosti ústředních správních úřadů, správních úřadů Jihomoravského kraje a Kraje Vysočina, složek integrovaného záchranného systému a dalších subjektů při řešení cvičné mimořádné události na jaderné elektrárně. Podobným cvičením prošla Vysočina v roce 2008.

Výchozí stav pro zahájení cvičení ZÓNA 2013: V noci z 25. na 26. března 2013 dochází na druhém reaktorovém bloku Jaderné elektrárny Dukovany k prasknutí hlavního parního kolektoru a následně jsou přijata opatření k zajištění situace.

Součástí cvičení je také ukázka praktických činností, která je naplánována na středu 27. března od 10:00 do 11:30 hod. v místě dekontaminačního stanoviště v Kožichovicích u Třebíče. V rámci ukázky bude k vidění dekontaminace osob a techniky. Ukázce dekontaminace předchází ještě simulace dopravní nehody dvou osobních vozidel, při nehodě se zraní osm lidí u obce Okrašovice.

Evakuace osob a další neodkladná ochranná opatření, stejně jako nezbytná opatření zdravotnická a veterinární, budou na Vysočině cvičena tzv. štábním způsobem, dopad na běžný život spoluobčané v zóně havarijního plánování bude minimální.

Cvičení bude probíhat od 07.00 hod 26. března 2013 do 12.00 hod 28. března 2013.

 

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.