Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Na dálnici D1 došlo k omezení rychlosti a nutná dopravní opatření
Z důvodů vysokých teplot došlo na 50. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno  ke zvednutí dálniční betonové desky. Na místě je omezena doprava do jednoho pruhu a rychlost je omezena na 80 km/h. V důsledku extrémně vysokých teplot takové komplikace hrozí i na dalších místech. ŘSD proto zavádí mimořádné kontroly a vyzývá řidiče k maximální opatrnosti.  ŘSD na odstranění zmíněné závady na dálnici D1 prioritně pracuje. Zvednutí betonové desky a s tím související posun navazujících desek si vyžádá přibližně týdenní omezení dopravy. Rychlost je v úseku snížena na 80 kilometrů v hodině a v provozu je jen pravý jízdní pruh.

Ke zvednutí starých cementobetonových desek v důsledku extrémních teplot dochází obvykle velmi rychle, v řádu několika hodin někdy i desítek minut. ŘSD proto přistoupilo k mimořádným kontrolám úseků a to každé 2 hodiny až do 22. hodiny večerní, kdy již dochází k poklesu extrémních teplot. ŘSD vyzývá řidiče, aby zejména (ale nejen) na dálnici D1 v úsecích s původními betonovými deskami věnovali zvýšenou pozornost řízení, a to i s ohledem na extrémně vysoké teploty, které řidiče mohou unavovat a mění vlastnosti vozovky (například při brzdění) a také s ohledem na častý pohyb silničářů na dálnici v rámci zvýšených kontrol.

Opravit bude třeba celkem 4 desky – ty budou odstraněny, dojde ke zhutnění podloží a následně bude položen nový asfalt. „Práce jsme zahájili již dnes ve 13.00 a pracovat se bude až do pozdních večerních hodin“, říká tisková mluvčí ŘSD Martina Vápeníková. Oprava a tedy omezení v dopravě by nemělo trvat déle než do pátku příštího týdne, v rámci urychlení bude oprava prováděna v režimu maximálního pracovního nasazení.

 

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.