Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Ve Stříbře mají v provozu nový kamerový systém
Kamery byly v provozu zkušebně již koncem roku 2011 a od 3.1.2012 byly oficiálně uvedeny do provozu. Kamerový systém stál více než milion a půl a  částku 1.100.000 korun byla z projektu Plzeňský kraj – bezpečný kraj. Čtrnáct kamer bylo instalováno v místech, kde se nejčastěji pohybují obyvatelé a návštěvníci města a kde jsou důležité dopravní uzly.
Nově je monitorováno Masarykovo náměstí, Plzeňská, Mánesova a Husova ulice, nádvoří před městským muzeem, minoritské zahrady za městským muzeem a kruhový objezd propojující ulice Plzeňská, Benešova, Revoluční a tř. 5. května. Cílem monitorování je snížení pouliční kriminality, výrazné omezení narušování veřejného pořádku, zvýšení bezpečnosti občanů, ochrana majetku, zvýšení ukázněnosti a ohleduplnosti řidičů, záznamy ze zákroků a úkonů strážníků apod.
Do budoucna osmitisícové město počítá s umístěním dalších 12 kamer. O tom, že je veřejné prostranství monitorováno, musí být občané města a jeho návštěvníci dostatečně a srozumitelně informováni, například pomocí informační tabule s textem „Tento prostor je pod nepřetržitým dohledem kamer městské policie“.
Všechny kamery jsou propojeny páteřní optickou sítí do datového centra pro správu a ukládání informací z MKDS. Přístup k těmto datům je umožněn jak Městské policii Stříbro, tak Policii ČR OOP Stříbro.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.